4. Długi $$

Po ukończeniu Technikum Informatycznego od razu rozpocząłem staż w miejscowym serwisie komputerowym. Sprzęt, komputery sprawiły, że stałem się gadżeciarzem. Po krótkim stażu dostałem umowę i pracowałem tam może ze 2 lata. Zacząłem sobie kupować wszystko, co jest najnowsze. Macbook, iPhone, telewizor, głośniki itd. Wszystko brałem na raty. Chciałem sobie zbudować dobrą historię kredytową. Niestety nabrałem tyle tego, że nie starczało mi z pensji na opłacenie wszystkich rat. Powoli już długi mi rosły. A byłem jeszcze młody. Znaczy, dalej jestem. Wtedy miałem inne myślenie i nie zdawałem sobie sprawy z konsekwencji tego, że jak nie będę spłacał, to w końcu przyjdą windykatorzy a później komornicy. Zacząłem zaciągać pożyczki krótkoterminowe czyt. chwilówki na spłatę tego wszystkiego. Powoli tworzył się krąg moich długów. Z czasem większy i większy. Przychodziły pisma, ponaglenia. Aż w końcu sobie olałem to. Niektóre rzeczy wolałem kupować za gotówkę, a co za tym idzie — nie miałem na spłatę zaciągniętych pożyczek.

Miałem już spory dług. Wyprowadziłem się od ojca. Doszły rachunki za mieszkanie i inne wydatki jak np. jedzenie czy codzienne potrzeby. Nie wyrabiałem. Pomyślałem sobie, że założenie firmy to dobry pomysł co później się okazało, powinna to być ostatnia rzecz, którą mógłbym zrobić. Moja firma zajmowała się naprawianiem sprzętu komputerowego, jak i telefonów. Niestety nie przemyślałem tego dobrze. Założyłem firmę z praktycznie zerowym wkładem własnym. Bez żadnego doświadczenia w prowadzeniu takiej firmy. Nie będę się rozwodził nad tym, jak mi firma nie wychodziła. Skupmy się na długach.

Pewnego razu przez te cholerne długi wpadłem na głupi pomysł. Mianowicie chciałem uzyskać dużo pieniędzy w krótkim czasie. Postanowiłem wystawić pewien przedmiot na allegro, za grube tysiące. Oczywiście rzecz jasna nie posiadałem tego przedmiotu. Co było z mojej strony bardzo idiotyczne, gdyż wiedziałem co z tego będzie… Wystawiłem tzw. Koparkę kryptowalut. W tym okresie były bardzo popularne i wiedziałem, że szybko ją sprzedam. Ściągnąłem z Google zdjęcia, opis z innej aukcji i przystąpiłem do działania. Sprzedała się po kilku dniach. Na moim koncie + 22 tys. zł. Ucieszyłem się. Mogłem spłacić większość długów no i kupić sobie coś ciekawego. Wiem, że zrobiłem źle, ale już windykatorzy walili drzwiami i oknami. Byłem pod kreską. Działalność gospodarczą zamknąłem może po 8 miesiącach. Tak się to wszystko zaczęło.

5 myśli na temat “4. Długi $$

 1. Niestety takich historii miałam okazję poznac sporo i dotyczyły moich znajomych.
  Brat mojej koleżanki powiesił się przez długi i kredyty.
  Bardzo pomocne jest wsparcie rodziny,znajomych. Nie zamykanie się w sobie.
  Niestety popadanie w długi i kredyty to spirala,która wydaje się nie miec końca.
  W młodości popełnia się wiele błędów, ale w końcu trzeba dojrzec i zmienic swoje życie.
  Pozdrawiam!

  Polubienie

 2. Na początku myślałam, ze to wymyślona opowiesc, ktora ma przestrzec innych. A tu się okazuje, ze to rzeczywistość. Jak się skończyła historia z allegro?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s